Kurs Nauczycielski – moduł I Satyananda Yoga Poland
dla przyszłych nauczycieli, nauczycieli i osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę.

zapraszamy na intensywny Kurs nauczycielski Satyananda Yogi-Tantric Techniques of Yoga and Kriya oraz Naada Yoga.
Pierwszy taki w Polsce.
Kurs przeznaczony dla osób z minimum 2 letnim doświadczeniem w praktyce jogi.
Kurs w języku polskim, w ciszy, milczeniu, z Karma Yogą (gotowanie, sprzątanie, itp ).
Indywidualna opieka, intensywna praktyka i nauka ze Swami Karma Yogi Saraswati
Kiedy: od 3 lipca do 12 lipca
Gdzie: www.nacisowymszlaku.pl (Bory Tucholskie)
Przykładowy rozkład dnia:
6.00 Mantry
Program Asan
Pranayamy
7.30-8.00 AUM KARA
8.15 Śniadanie
9.00-10.30 Wykład
11.00-13.00 Karma Yoga
13.15 -Obiad
16.00 Yoga Nidra
17.00 Medytacja
18.30 Kolacja
19.30-21.00 Kirtan Taniec Mantry

Indywidualne prowadzenie, certyfikacja : Swami Karmayogi Saraswati.
Ilość miejsc – 8 miejsc
Cena – 2000 zł
dla studentów, emerytów, osób niezamożnych 20% zniżki
szczegółowa informacja – tematyka, rozkład poszczególnych dni wyślemy e-mailem do zainteresowanych.
zgłoszenia, informacje : Swami 604373490 , swamikarmayogi@gmail.com lub
Isvara 535 923 406 , regulysajasne@gmail.com

O prowadzącym:
Swami Karma Yogi Saraswati, muzyk od urodzenia, praktykuje Jogę od dzieciństwa. Pedagog. Wyspecjalizował się i pracował w wielu zawodach. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi gdzie ma najwyższy certyfikat od Guru Swami Satyananda Saraswati i Swami Niranjanananda Saraswati, założycieli i prekursorów Bihar University of Yoga, obecnie Bihar Yoga Bharati – Institute of Advanced Studies in Yogic Sciences w Indiach, gdzie jest kultywowana najstarsza tradycja WSZECHSTRONNEJ Yogi.
Swami Karma Yogi Saraswati prowadzi zajęcia z różnych dziedzin jogi według tej wedyjskiej tantrycznej (wszechstronnej) tradycji. Prowadzi zajęcia Yogi od 1964. Od 1986 roku naucza przy Satyananda Yoga Sverige w Uppsali (Szwecja) również w Polsce i Indii (Bharati).
Odkrył swoje powołanie i otrzymał tytuł Swami (nauczyciel duchowy), imię Karma Yogi oraz Saraswati od guru, Swami Satyananda Saraswati, w inicjacji – 1988 r. Od tego czasu prowadzi życie sanyasina, czyli cały swój czas poświęca na poszerzanie swojej wiedzy, nauczanie i praktykę jogi. W kwietniu 2000 r. Swami Karmayogi Saraswati otrzymał najwyższą inicjacje na Poorna Saniasa przez następcę jego guru Swami Niranjanananda Saraswati, który jest patronem tego w/w Instytutu Yogi.
Swami lubi podróżować, jest wędrownym nauczycielem i często odwiedza Indie, gdzie prowadzi również zajęcia. Od maja 2003 r. uczy również jogi w Polsce, w wielu miejscach. Od 1986 roku – nie miał nawet tygodnia przerwy w nauczaniu Jogi a w swojej ponad pięćdziesięcioletniej karierze nauczyciela yogi miał ponad 30.000 tysięcy uczniów na swoich zajęciach (ta liczba stale rośnie).
Kilka słów o Naada Yodze i Tantrze:
Naada Yoga jest dziedziną dopiero wypływającą w świat zachodu. Jest techniką Tantryczną, narzędziem wykorzystującym dźwięki od planu fizycznego do transcendentalnego, służącym do wprowadzania prawidłowej harmonii poszerzania świadomości, dla zdrowia, szczęścia, sukcesów… Słowo TANTRA oznacza uwolnienie i rozszerzenie świadomości. Tantra pochodzi z planu transcendentalnego i dlatego też niemożliwym jest wytłumaczenia jej językiem pochodzącym ze świata materialnego. Tantra uznaje, że wszystko co istnieje, jest manifestacją jednego bytu. Byt ten jest formą czystej świadomości (jedności materii, energii i wibracji oraz odwieczne i niezmienne prawa nimi rządzące). Materia –Energia – Wibracja występują zawsze razem od świata widzialnego do niewidzialnego. Tak długo jak wibracje podtrzymują ten związek – tak długo egzystuje życie na tym planie. Czyli wszystko co żyje wibruje. Trzeba pamiętać to, że światło to też wibracja – energia – i materia. Naada Yoga działa na planie transcendentalnym, a plan transcendentalny ma wpływ na poziomie czakranów, a czakrany kierują wszystkimi gruczołami wydzielania wewnętrznego a z medycyny wiemy że gruczoły wydzielania wewnętrznego kierują wszystkimi procesami w ciele człowieka. Wiedza medyczna zachodu kończy się na gruczołach wydzielania wewnętrznego.
Naada Yoga składa się z wielu form: Mantra, Raga, Kirtany i Bhajany. Kirtan i Bhajany – to utwory muzyczne, których teksty wielbią różne najwyższe aspekty którymi każdy człowiek powinien się kierować w życiu, jak np. czysta: miłość, świadomość, mądrość, prawda, szczęśliwość i śpiewając ich nazwy -utożsamiamy się z nimi. To nie żadna religia, jak niektórzy myślą, bo tu nie ma żadnej wiary, i każdy może to praktykować.

Pracując z dźwiękiem pracujesz ze swoja świadomością. Praktyki NADA YOGI można dopasować i pomogą one w każdej dziedzinie życia. Kierujesz się w głąb świadomości, pozostając ze spokojnym cichym umysłem. NADA YOGI – nie można się nauczyć z książek i tu trzeba wszechstronnie wykształconego z długą praktyką nauczyciela jakim jest Swami.
II-a sutra Patańdżalego : yogah citta vritti nirodhah
joga jest wprowadzeniem uporządkowania i kontrolą: umysłu i podświadomości od vritti i ego. Vritti to : fałsz, zamieszanie, bez kontroli, …
http://www.nada-yoga.com/
Swami Karma Yogi Saraswati