Charakteryzuje się płynnymi przejściami między pozycjami, ułożonymi w odpowiedniej kolejności (asanami), koncentrując się na oddechu (oddechu ujjayi), punktach koncentracji wzroku (drishti) i bandhach (wewnętrzne zaciski). Ashtanga zapewnia prawidłową postawę, poprawia kondycję i samopoczucie. Czyni również ciało elastycznym i silnym. W Ashtandze rozwijamy nasz umysł i integrujemy świetną sylwetkę z życiem, emanującym werwą i siłą. Ashtanga joga jest odpowiednia dla każdego.

Seria prowadzona

Są to zajęcia które trwają 1,5 godziny i odbywają się w rytmie narzuconym przez prowadzącego. Kolejność asan I serii jest ściśle określona a prowadzący rozlicza każdą vinyase (połączenie ruchu z oddechem) w sanskrycie.
Na zajęcia mogę przyjść osoby, które opanowały podstawy Ashtanga jogi.

Ashtanga joga mysore

Są to zajęcia, na których praktykujący ćwiczą zgodnie z rytmem własnego oddechu, we własnym tempie oraz na miarę swoich możliwości. Na sali oprócz oddechu praktykujących panuje zupełna cisza. Nauczyciel udziela wskazówek każdemu indywidualnie, tak samo jak korekt. Zajęcia trwają 2 godziny, co nie oznacza ze tyle ma trwać praktyka każdego z uczestników. Każdy praktykujący ćwiczy dowolną ilość czasu. Na mysore mogą przychodzić osoby już praktykujące, jak również te, które dopiero zaczęły praktykę Ashtangi.

Przygotowanie do jogi – początkujący

Zajęcia dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Ashtanga Jogą. Omawiane są tu podstawy praktyki, między innymi bandhy, podstawowe techniki oddechowe. Uczymy się tutaj również wykonywania prawidłowo asan (pozycji).

Related Articles